טיפים מיועץ משכנתא: למה לא מומלץ לקחת משכנתא לבד?

משכנתא

רכישת דירה היא אחת ההחלטות הפיננסיות הגדולות ביותר שרוב האנשים יקבלו במהלך חייהם. עבור רבים, זהו חלום שהתגשם להחזיק בית משלהם, אך תהליך רכישת הבית יכול להיות מסובך ומלחיץ. אחת ההחלטות הגדולות שעומדות בפני רוכשי דירות היא האם לקחת משכנתא לבד או עם שותף. למרות שזה אולי נראה כמו רעיון טוב לקחת משכנתא לבד, יש הרבה סיבות למה זה לא מומלץ ויועץ משכנתא מקצועי יעזור לכם להבין זאת!

מעוניינים לקחת משכנתא לבד? התייעצו תחילה עם יועץ משכנתא

בראש ובראשונה, לקיחת משכנתא לבדה פירושה שאתה האחראי הבלעדי על ביצוע תשלומי המשכנתא החודשיים. זה יכול להיות נטל עצום, במיוחד אם אתה בתקציב מצומצם. אם תאבד את עבודתך או תחווה נסיגה כלכלית, אתה תהיה האחראי הבלעדי לתשלום המשכנתא. זה יכול להיות מלחיץ ביותר ויכול להעמיס על הכספים שלך.

סיבה נוספת לכך שלא מומלץ לקחת משכנתא לבד היא שתצטרכו לזכות בהלוואה בעצמכם. המשמעות היא שתצטרכו לקבל ציון אשראי טוב, הכנסה יציבה ויחס חוב להכנסה נמוך. אם אינך עומד בדרישות אלו, ייתכן שלא תוכל להיות זכאי להלוואה. גם אם אתה זכאי, אתה עלול בסופו של דבר לשלם ריבית גבוהה יותר מאשר אם היה לך שותף לווה, לכן, לפני שלוקחים משכנתא – מתייעצים תחילה עם יועץ משכנתא מוסמך.

ההמלצה של יועץ משכנתא מקצועי – אל תיקחו משכנתא לבד!

לקיחת משכנתא לבד יכולה גם להגביל את כוח הקנייה שלך. כאשר אתה מגיש בקשה למשכנתא, המלווה יבחן את יחס ההכנסה והחוב שלך להכנסה כדי לקבוע כמה אתה יכול להרשות לעצמך ללוות. אם אתה מבקש משכנתא לבד, כוח הקנייה שלך יהיה מוגבל להכנסה ולציון האשראי שלך. זה אומר שאולי לא תוכל להרשות לעצמך את הבית שאתה באמת רוצה.

סיבה נוספת לכך שלא מומלץ לקחת משכנתא לבד היא שלא יהיה לכם לווה שותף לחלוק איתו את האחריות הכלכלית. כאשר אתם לוקחים משכנתא עם שותף, שניכם תהיו אחראים לתשלומי המשכנתא החודשיים. המשמעות היא שאם אחד מכם מאבד את עבודתו או חווה נסיגה כלכלית, האדם השני יכול לעזור. זה יכול להיות הקלה עצומה ויכול להפוך את תהליך בעלות הבית להרבה פחות מלחיץ.

הקשיים בלקיחת משכנתא לבד

לקיחת משכנתא לבד יכולה גם להקשות על מיחזור ההלוואה שלך בעתיד. אם תחליט שאתה רוצה למחזר את המשכנתא שלך כדי לנצל ריביות נמוכות יותר, תצטרך להיות זכאי להלוואה בעצמך. זה יכול להיות קשה אם ציון האשראי שלך ירד או אם ההכנסה שלך ירדה. אם היה לך שותף לווה, היה לך סיכוי טוב יותר לזכות בהלוואה.

לבסוף, לקיחת משכנתא לבד יכולה להיות חוויה בודדה ומבודדת. רכישת בית היא אבן דרך גדולה בחיים, וזה משהו שאנשים רבים רוצים לחלוק עם בן זוג או בן זוג. כשאתם לוקחים משכנתא לבד, אתם עלולים להרגיש שאתם מפספסים את החוויה הזו. אתה יכול גם להרגיש שאתה נושא בעצמך את הנטל של בעלות על הבית.

משכנתאות MY HOUSE – משכנתא בתנאים משתלמים!

אנחנו במשכנתאות MY HOUSE ערוכים לספק לכם את המשכנתא בתנאים הטובים ביותר שתוכלו למצוא כיום במשק. נטילת משכנתא לבדה אינה מומלצת מסיבות רבות. זה יכול להוות נטל פיננסי עצום, להגביל את כוח הקנייה שלך ולהקשות על הזכאות להלוואה בעתיד. 

אנחנו במשכנתאות MY HOUSE, נסייע לכם לבצע את רכישת הדירה בתנאי המשכנתא הטובים ביותר.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי