המדריך האולטימטיבי לייעוץ משכנתאות: כיצד למצוא את עסקת המשכנתא הטובה ביותר

המשכנתא הטובה ביותר

'משכנתא' היא שם כללי להלוואה גדולה שנועדה לרכישת דירה או כל נכס נדל"ן/ מקרקעין. להלוואה הזאת מצטרפים תנאים כמו גיוס של 30% לפחות מערך הנכס, החזר של ריבית צמודה למדד או ריבית אחרות, ויש לא מעט קונסטלציות ומסלולים מהם אפשר לבחור. 

עקב מורכבותה של משכנתא והגורליות בבחירת מסלול נכון ומותאם אישית – לא תמצאו כמעט רוכשי דירת ונכסים שבוחרים מסלול באופן רנדומלי או בלתי מפוקח. בחירת משכנתא צריכה להיעשות תוך קבלת ייעוץ משכנתא מקצועי. כך רוכשי דירות יכולים לבחור את המסלול הנכון ביותר עם מינימום סיכונים. 

במדריך זה. נעזור לכם להכיר את סוגי המשכנתאות בישראל, להבין מהן הריביות המדוברות המצטרפות להלוואה, לדעת כיצד מחשבים החזרים חודשיים, וגם להבין איך בוחרים מסלול משכנתא. 

 אז איזה סוגי משכנתא יש בישראל? הנה מידע שסיפק יועץ משכנתאות מנוסה

בישראל תמצאו משכנתאות מסוגים שונים. הסוגים הנפוצים ביותר הם: 

הלוואה בריבית קבועה או הלוואה בריבית משתנה. הלוואה בריבית קבועה היא משכנתא שיש לה ריבית קבועה לתקופת זמן מסוימת, לרוב עד 15 שנה. הריביות ננעלות במועד החתימה על החוזה מול הבנק ואינן יכולות להשתנות בתקופה זו. 

הלוואה בריבית משתנה היא משכנתא שיש לה ריבית המשתנה מעת לעת בהתאם לתנאי השוק.  בנוסף לכך תמצאו הלוואות גישור, הלוואות צמודות מדד, כאלה שקשורות לשינויים במטבעות חוץ ועוד. 

שוק המשכנתאות בישראל מגוון למדי וישנם סוגים שונים של משכנתאות המתאימות לצרכים ולמצבים שונים. ייעוץ משכנתא מקצועי יכול לספק לכם מידע על כל סוג ומסלול  ויעזור לכם לבחור ולחשב החזרים וריביות, כמו גם לבצע בחירת מסלול מושכלת עם התאמה כלכלית לצרכים שלכם. 

מי יכול לקחת משכנתא?

רוכשי נכסים בישראל יכולים לקחת משכנתא עבור רכישת דירה או בית. יש את מי שיבחר נכס להשכרה או השקעה, ויש את מי שייקח משכנתא לבנייה או לרכישת נכס עסקי. 

כיום יש חברות פיננסיות המציעות הלוואות למגוון רחב של אנשים, החל מעבור מי שרוצה להנות מתנאים טובים וריביות נמוכות יותר, עד משכנתא למסורבים. פנו אל יועץ משכנתאות של חברה חוץ בנקאית טובה. 

כיצד מחשבים את המשכנתא הטובה ביותר?

ההחזר החודשי שתחזירו לבנק או לחברה ממנה לקחת את המשכנתא, כולל את מרכיב הקרן, משמע: סכום ההלוואה שלקחת בתוספת ריבית. מרכיב הקרן קטן ככל שההחזרים משולמים לבנק, כך שההלוואה נפרעת במהירות יחסית – כמו כזאת של 15 שנים או 20 שנה. הלוואה כזאת תהיה זולה יותר ממשכנתא ארוכת טווח. 

אבל כאן נכנסים גם מרכיבי הריבית. ריבית היא 'נשך' שמוסיפים להלוואה כבר מימי קדם. הריביות כיום גבוהות, אבל עם בחירת מסלול נכון, תוכלו להוזיל עלויות. 

ריביות מחושב לפי המסלול כמו למשל בהצמדה לקרן. כך ככל שהקרן תקטן – עם ההחזר אותו הזכרנו קודם – כך גם הריבית תקטן. 

חשוב לדעת!  

ישנם מסלולי הלוואות עם ריביות קבועות. משכנתא בריבית קבועה אינה משתנה ונחשבת יציבה, כך שאין הפתעות עבור מי שבוחר במסלול זה. ליווי של יועץ משכנתאות ושל חברות פיננסיות המציעות משכנתאות ומסלולים אטרקטיביים – יכול לספק לכם בחירה נכונה התואמת את הצרכים שלכם. 

Myhouse היא חברה מציעה מגוון מסלולי משכנתא ויועצים חוץ בנקאיים שיעבדו עבורכם תוך שהם מקושרים אל כל הבנקים בישראל. החברה מוכרת בשוק הפיננסיים ומציעה מגוון מסלולי משכנתאות לרוכשי דירות ומשקיעים. החברה מציעה ריביות אטרקטיביות, תנאי החזר גמישים, חסכון בעלויות ושירות ייעוץ משכנתאות אישי ומקצועי. 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי