מי רשאי לקחת משכנתא? 

יועץ משכנתא מקצועי

מחפשים יועץ משכנתא מקצועי? זקוקים לייעוץ משכנתאות מהבכירים במשק? לנו במשכנתאות MY HOUSE יש מה להציע עבורכם!

משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד שבדרך כלל, מוצעת לאנשים תמורת 15-30 שנות תשלומים בריביות משתנות. השאלה המרכזי שעולה להרבה זוגות צעירים שמחליטים לקחת משכנתא, היא: "מי רשאי לקחת משכנתא" ומהם התנאים שחייבים לעמוד בהם כדי לקחת משכנתא בתנאים המשתלמים והנוחים לאורך זמן?

יועץ משכנתא מקצועי – רוצים לקחת הלוואה גדולה לנכס? בדקו אם אתם יכולים!

  • ראשית, כדי להיות זכאים למשכנתא, צריך להיות בעלי דירוג אשראי טוב. ציון האשראי הוא ייצוג מספרי של כושר האשראי, והוא משמש את המלווים כדי לקבוע את הסיכון בהלוואות שונות שניתנות לכם. ציון אשראי טוב נחשב בדרך כלל למעל 700, והוא מראה שיש לכם היסטוריה של תשלום חשבונות בזמן וניהול הכספים בצורה אחראית. אם יש לכם ציון אשראי גרוע, יתכן שיהיה קשה לזכות במשכנתא, וייתכן שתצטרכו לשלם ריבית גבוהה יותר.
  • שנית, אתם תצטרכו להיות בעלי הכנסה קבועה כדי להיות זכאים למשכנתא. המלווים רוצים להבטיח שיש לכם את האמצעים הפיננסיים לבצע את התשלומים החודשיים הדרושים, והם בדרך כלל ידרשו הוכחת הכנסה כגון תלושי שכר או החזרי מס. אם אתם עצמאים, ייתכן שיהיה עליכם לספק תיעוד נוסף כדי להראות שההכנסה שלכם יציבה ואמינה.
  • שלישית, אתם צריכים לשלם מקדמה. מקדמה היא אחוז מהעלות הכוללת של הנכס שאתם תשלמו מראש. הסכום הנדרש למקדמה משתנה בהתאם למלווה ולסוג המשכנתא, אך כיום הוא עומד על 25-30% ממחיר הרכישה. 

משכנתא בערבות – האם קיים כזה דבר?

אם יש לכם ערבים מספיק חזקים שיכולים לחתום לכם ערבות על המשכנתא, אז הבנק או הגופים הפיננסים יוכלו להעניק לכם משכנתא גם אם גובה ההכנסה שלכם הוא לא מספיק גבוה. ילדים מתחת לגיל 18 אינם רשאים לקחת משכנתא, גם אם ההורים שלהם חותמים להם ערבות. לפיכך, רק אדם בוגר מעל גיל 18 יכול לקחת משכנתא ואם אין בבעלותו הון מספק לכך, הוא יצטרך להסתייע בהלוואה נוספת או בסכום כספי שיוענק לו תור ירושה או מתנה מהקרובים.

אנחנו במשכנתאות MY HOUSE נעזור לכם לקבל את המשכנתא בתנאים הטובים ביותר! יועץ משכנתא מקצועי ובכיר שיוכל לסייע לכם לקחת משכנתא בריבית משתלמת שלא תשפיע לרעה על הכיס שלכם בעתיד.

השאירו את פרטי יצירת הקשר שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח מאוד לחזור אליכם.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי