כיצד לבחור את סוג המשכנתא המתאים לצרכים שלך

סוג משכנתא

בחירת סוג משכנתא היא לא עניין של מה בכך, שכן מדובר בסכום שיכול להיות הון משמעותי שהוקצה לקניית נכס. בישראל מחירי הנדל"ן מרקיעי שחקים! וכיום, מי שרוצה לקנות דירה ראשונה או שנייה, יבחר במשכנתא על מנת לממן את ההשקעה. אבל איך תדע איזה סוג משכנתא מתאים לכם? הנה מידע חשוב על סוגי משכנתאות והדרך לבחור את האופציה הנכונה ביותר: 

בישראל יש כמה סוגי משכנתאות:

משכנתא צמודת מדד לרכישת דירה – אם אתם רוצים לקנות בית, המשכנתא הזו בשבילכם. ההלוואה הזאת תאפשר לכם לקנות דירה במחיר קבוע ולשלם אותו על פני תקופה של 15 שנים או יותר.

משכנתא בריבית משתנה – הלוואה לקניית נכס אשר תשתנה בהתאם לתנאי השוק וליכולות הכלכליות של כל אחת ואחד. 

פריים – ישנו גם מסלול ריבית פריים שבו הלווה משלם ריבית צמודה לדולר או לאירו. מסלול זה עלול להשתנות בהתאם לשינוי מטבע החוץ. כך אפשר להרוויח במידה וישנם שינויים לטובת הצרכן. מה שעוזר לפרוע את ההלוואה מהר יותר. 

פירעון מוקדם – בנוסף לכך אפשר למצוא משכנתא עם פירעון מוקדם. זה סוג הלוואה המתאים עבור מי שיש לו סכום גדול לקניית בית ורוצה לפרוע את המשכנתא באופן חלקי ללא עמלות. 

הלוואת גישור – הלוואת גישור נחשבת שכיחה בימים בהם רבים מאותגרים כלכלית בשל יוקר המחייה בישראל. בנקים ומוסדות פיננסיים מספקים הלוואות גישור תוך שעבוד נכס קיים של הלקוח לתקופה קצרה יחסית. לעיתים מדובר בהלוואה גדולה המכסה את כלל ההלוואות וההתחייבויות בחשבון הלקוח והיא אמורה לספק תנאים טובים יותר. 

משכנתא לנכס מסחרי –  יש את מי שיבחר נכס מסחרי או חקלאי ויוכל לקבל הלוואה לתקופה של 20 שנה ויותר. לעיתים תינתן ההלוואה כנגד שיעבוד הנכס לבנק או לגוף הפיננסי המלווה. במקרים כאלה ניתן לקבל מהבנק יותר מחמישים אחוזים מערכו של הנכס. 

לא מתחייבים או חותמים על הלוואה לפני שמתייעצים עם יועץ משכנתאות מנוסה… 

אז איך בוחרים סוג משכנתא מתאים לצרכים שלכם? כאשר את/ה מגיעים לבחור את המסלול – חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו יועץ משכנתאות או עם חברה המספקת ייעוץ משכנתא וכזאת שיש לה אנשי מקצוע שיכולים לעזור להתאים את המסלול הנכון ביותר עבורכם. 

באמצעות ליווי של ייעוץ משכנתא אפשר להבין אם אתם יכולים לעמוד בהחזרי המשכנתא, לדעת כמה שנים ייקח לכם להחזיר אותה, לבדוק האם ההחזר החודשי פלוס ריביות זה דבר שאתם יכולים לממן ולדעת כיצד תוכלו לייצר רווחים במידה ומדובר בנכס להשקעה. 

כדאי לבחור יועץ משכנתאות שיכול לספק לכם מידע אודות אפשרויות שעונות על הצרכים שלכם.

חשוב לדעת על סוג משכנתא! 

בבחירת סוג הלוואה לרכישת דירה, כדאי להשוות בין המסלולים וגם בין הבנקים כדי להבין מי נותן לכם את ההצעה הטובה ביותר. בד בבד יש לפנות לשירות כמו ייעוץ משכנתא לביצוע התאמה אישית של המסלול הנכון ביותר. 

לסיכום, משכנתא היא הלוואה גדולה המאפשרת לאנשים לרכוש נכסים ולממן את הקנייה על ידי פנייה אל בנקים וממוסדות פיננסיים אחרים. בחרו את המוסד הנכון ממנו תיקחו את ההלוואה. 

חברת myhouse היא מוסד פיננסי מוכר שעובד עם כלל הבנקים ומציע הלוואות ומשכנתאות בתנאים משתלמים. לחברה יש שירות ייעוץ משכנתא מומחה ושאר שירותים שיכולים להתאים לכם.  צוות המומחים של myhouse עובד בשיתוף פעולה עם כל הבנקים ללא יוצא מן הכלל ודואג לכם לריביות והתנאים הטובים ביותר שרק תוכלו לבקש. 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי