משכנתא חדשה

כמשרד מוביל לייעוץ משכנתאות, אנחנו עוזרים לאנשים לנווט בתהליך המשכנתא מתחילתו ועד סופו
לשיחה עם יועץ

תנאים טובים ביותר עבור משכנתא חדשה

אחד היתרונות הגדולים ביותר בעבודה עם משרד לייעוץ משכנתאות, הוא שיש לנו גישה למגוון רחב של מוצרי משכנתא ומוצרים פיננסיים בכלל, בין אם מדובר בבנק או בגופים חוץ בנקאיים כמו חברות ביטוח. במילים אחרות זה אומר שאנחנו יכולים לעזור לכם למצוא את שיעורי הריבית הנמוכים ביותר והתנאים הטובים ביותר עבורכם.

אם אתם שוקלים לקחת משכנתא חדשה, קשה לדעת מאיפה להתחיל, בדיוק כאן נכנס לתמונה יועץ משכנתאות.

קבלת משכנתא חדשה

אז אם בדיוק התחלתם לבחון את האפשרויות שלכם, או אפילו אם כבר התחלתם תהליך משכנתא באופן עצמאי, צרו איתנו קשר עוד היום – בטלפון או בווטסאפ, ותקבעו איתנו שיחת ייעוץ, חינם לגמרי!

עם המומחים שלנו בצד שלכם אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שתקבלו את ההחלטה הטובה ביותר.

עזור לכם להימנע ממלכודות וטעויות נפוצות שעלולות לעלות לכם כסף או לעכב את התהליך.

החלטה מושכלת לגבי משכנתא חדשה

יתרון משמעותי נוסף הוא שאנחנו מטפלים עבורכם בכל הניירת והתיאום, ובעצם דואגים לכל הפרטים כדי שאתם לא תצטרכו. כל זה תוך כדי שאנחנו עונים לכם על כל השאלות ומספקים הדרכה לאורך התהליך.

והכי חשוב, אנחנו מבינים ומכירים את תהליך המשכנתא, עוברים אצלנו עשרות ומאות תיקי משכנתא מדי חודש, מכל הסוגים, ועם כל הניסיון הזה אנחנו גם כמובן נעזור לכם להימנע ממלכודות וטעויות נפוצות שעלולות לעלות לכם כסף או לעכב את התהליך.

אז למה אתם מחכים?
MyHouse
צרו איתנו קשר עוד היום - שיחת ייעוץ, חינם לגמרי!

יתרונות למשכנתא חדשה

ריביות נמוכות יותר

לתשלומי משכנתא יש בדרך כלל שיעורי ריבית נמוכים יותר מאשר צורות מימון אחרות, כגון כרטיסי אשראי

ניכויי מס

תשלומי ריבית על משכנתא עשויים להיות ניתנים לניכוי מס במקרים מסוימים.

בניית הון עצמי

עם ביצוע תשלומי המשכנתא, הכסף מוחל הן על הקרן והן על הריבית שנצברה. זה עוזר לבנות הון עצמי בבית

הלוואות בריבית קבועה

להלוואות בריבית קבועה יש יתרון בביטול הסיכון לעלייה בעלויות הריבית, שכן הריבית נשארת עקבית

אפשרות פירעון מוקדם

רוב המשכנתאות מאפשרות פירעון מוקדם של ההלוואה ללא עמלות נוספות

אין עמלות פירעון מוקדם

בדרך כלל אין עמלות נוספות עבור פירעון ההלוואה לפני המועד

משכנתא חדשה

לקיחת משכנתא חדשה

האם אתם מוכנים לצאת למסע מרגש של לקיחת משכנתא חדשה? לקיחת משכנתא היא ללא ספק אחת מאבני הדרך הגדולות בחיינו, המסמלת צעד משמעותי לקראת הבגרות. עם זאת, קבלת משכנתא כרוכה בתהליכים מורכבים, התחייבויות פיננסיות עצומות והבנה מעמיקה של התחום. ככזה, חיוני לגשת למאמץ זה בזהירות ובידע מרבית.

אנו ב MyHouse מכירים בחשיבות של קבלת החלטות מושכלות והפחתת סיכונים פוטנציאליים. הצוות המסור של אנשי המקצוע המנוסים שלנו כאן כדי להציע שירותי ייעוץ משכנתאות מקיפים, המדריכים אותך בכל שלב בתהליך.

הבנת משכנתאות: מפתח לבעלות על דירה

משכנתא, במהותה, היא הלוואה הניתנת תמורת השעבוד של הנכס שברצונך לרכוש. כפי שכבר ידוע לכם, לקיחת משכנתא חדשה כרוכה בהליך בירוקרטי מורכב הכולל מרכיבים שונים כמו רישום שעבוד בטאבו, התקשרות עם עורכי דין, קבלת ביטוח ועוד. לכן, חיוני לגשת לתהליך זה בשקידה ובזהירות.

החשיבות של תכנון פיננסי נכון

כאשר מדובר על משכנתאות חדשות, תכנון פיננסי קפדני הוא בעל חשיבות עליונה. מומלץ לשקול סכומי הלוואות גדולים ולחלק אותם לטווח ארוך יותר, המאפשר החזר חודשי ניתנים לניהול. אסטרטגיה זו מבטיחה שתוכל לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלך בנוחות תוך כדי הנאה מהיתרונות של בעלות על בתים.

ניווט במורכבות של משכנתאות בליווי מקצועי

משכנתאות הן תחום מאוד מורכב עם השלכות מרחיקות לכת על עתידכם. כדי לנווט בצורה יעילה בנוף המורכב הזה, מומלץ תמיד לפנות לסיוע, ייעוץ ותמיכה אצל יועץ משכנתאות מקצועי. הצוות שלנו ב MyHouse בעל מומחיות נרחבת בענף המשכנתאות ויכול לספק לכם תובנות יקרות ערך המותאמות לצרכים הספציפיים שלכם.

הדרך למשכנתא חדשה – אז איך מתחילים?

כאשר מדובר בקבלת משכנתא חדשה, לפני שאתם ממהרים לפנות לבנקים או למלווים, אנו ב MyHouse ממליצים לכם להקדיש רגע כדי לוודא באמת שאתם עושים את הבחירה הנכונה. כאמור, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון, ביניהם האם הנכס שבחרתם באמת עונה על הצרכים שלכם. האם זה ישרת אותך בטווח הארוך? האם המיקום אטרקטיבי? בדקתם את תוכניות הפיתוח של השכונה? מה לגבי תחבורה ציבורית ותשתיות? איכות החינוך והשכנים? רכישת נכס למגורים היא שלב קריטי, לכן שימו לב לא לקבל החלטות נמהרות.

לאחר שמצאתם את הבית הטוב ביותר עבורכם – כזה שבאמת מתאים לצרכים שלכם – הגיע הזמן לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי שיוכל להדריך אתכם בתהליך. בפגישות הייעוץ שלכם תזכו להבנה מעמיקה של מונחים שונים שאולי עדיין לא הכרתם, כמו "מיחזור משכנתא" או "משכנתא הפוכה", ותעמיקו בפרטי ההחלטות שאתם עומדים לקבל. זאת ועוד, תזכו להבנה מעמיקה של ההשלכות הכלכליות העתידיות וכמובן באפשרויות השונות העומדות לרשותכם.

יועץ משכנתאות יעזור לכם לנווט את התהליך במהירות וביעילות. בנוסף לעזרה בבחירת הנתיב הטוב ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם, אתם עשויים אפילו לגלות שאתם יכולים לרכוש נכס במחיר מוזל, מה שיגרום לכם להיות הרבה יותר בטוחים בהחלטות שלכם וכתוצאה מכך גם יותר נוח. יועץ משכנתאות ילווה אתכם בוודאות לקראת ביתכם החדש ויציג אתכם באור הטוב ביותר.

לקיחת משכנתא חדשה

הדרך למשכנתא חדשה - מה אתם חייבים לשקול

התקציב שלכם

לאחר שתספק לבנק שלך את כל המידע הדרוש, הכספים שלך יהיו זמינים לך. לאחר מכן, תקבלו הצעה המתארת את סכום הכסף שהבנק מוכן להלוות לכם, בצירוף התנאים הנלווים. חשוב לבדוק היטב ולהבין את ההצעה כדי לקבוע אם היא תואמת את הצרכים והיכולות שלך.

כמות הכסף שהבנק יהיה מוכן לתת לכם

לאחר שתספקו לבנק שלכם את כל המידע הדרוש, הכספים שלכם יהיו זמינים לכם. לאחר מכן, תקבלו הצעה המתארת את סכום הכסף שהבנק מוכן להלוות לכם, בצירוף התנאים הנלווים. חשוב לבדוק היטב ולהבין את ההצעה כדי לקבוע אם היא תואמת את הצרכים והיכולות שלכם.

שינויים בריבית ​

תנודתיות בריבית עלולה לגרום להתחייבויות החזר גבוהות יותר או נמוכות יותר לאורך זמן.

הוצאות נוספות

עלויות נוספות: מס רכישה, שכר טרחת עורך דין, שכר טרחת נוטריון ותשלומים שונים אחרים עשויים להיראות בהתחלה קטנים אך יכולים להצטבר לסכומים משמעותיים לאורך זמן.

מחיר הנכס

חשוב להגדיר תקציב לנכס אותו אתם מתכוונים לרכוש. להבדיל בין ההון העצמי שלך למחיר הנכס יש חשיבות משמעותית.

אז כמה תוכלו להחזיר

לקיחת משכנתא שאינה תואמת את יכולות ההחזר שלך עשויות להיות השלכות מורכבות. זה עלול לפגוע במצב הכלכלי שלך ועוד. בדיוק בגלל זה מומלץ לפנות לייעוץ אצל יועץ משכנתאות שתמיד ייתעדף את האינטרסים שלכם.

ביטוח משכנתא

חשוב לקחת בחשבון את כל נושא ביטוח המשכנתא שכן הוא כרוך בכמה עשרות אלפי שקלים הכלולים בהוצאות שלכם. הסכום שתשלמו יהיה תלוי בשווי המשכנתא, ולכן יש צורך בשיקול זהיר.

שאלות נפוצות
 • נכנסים ללשונית – "פעולות במשכנתא"
 • הפקת דו"חות
 • בוחרים באפשרות 'דוח פרטי משכנתאות'
 • מאשרים קבלת דוח
 • מקבלים את הדוח בקובץ PDF 

אישור סילוק משכנתא בנק הפועלים

לקביעת פגישת משכנתא בבנק הפועלים יש לפנות למחלקת שירות הלקוחות שלהם.

בנק הפועלים משכנתא פגישה

 

מחזור משכנתא בדיגיטל פועלים

לגישה למחזור המשכנתא בדיגיטל פועלים יש להיכנס לחשבון פועלים דיגיטלי. לאחר הכניסה, תוכל לראות את נתוני מחזור המשכנתאות שלך מאז 2021.

פועלים משכנתאות סניפים

ליצירת קשר עם מפעילי המשכנתאות בסניף בנק הפועלים, חייגו 03-555-5555. למידע נוסף היכנסו לאתר בנק הפועלים או פנו לסניף המקומי שלכם.

 

לווה שמקבל משכורת ויש בבעלותו חברה נקרא שכיר בעל שליטה. בעקבות כך שלשכיר בעל שליטה קל יותר לשלוט ולשחק בהכנסות שלו, ואפילו יכול למשוך את החברה להפסדים, ולכן הבנקים יהיו קפדנים מאוד כאשר יגיע אליהם לווה שהוא שכיר בעל שליטה. תתבקשו להציג מסמכים יותר מורכבים מאשר בדרך כלל.

חלק מהמסכים שיבקשו מכם הם:

·       מאזן בוחן

·       שלושה תלושים אחרונים

·       דוח מבוקר

·       טופס 106 שנה אחרונה

·       טופס חוות דעת לכלכלן

·       אישור רו"ח על הכנסות

·       שומה אישית שנה אחרונה

כל בנק עלול לבקש מסמכים אחרים.

מה חשוב לדעת?

בעקבות יתר השליטה שיש ללווה שהוא שכיר בעל שליטה, הבנקים יקפידו לוודא שיש התאמה מלאה בין הסכומים בתלוש השכר לבין הסכומים שמופקדים לחשבון. כמו כן הבנקים יבקשו לדעת את שיעור הבעלות בחברה וישוו בין הכנסות החברה בשנים האחרונות.

בנוסף חשוב בלדעת שאפשר להכיר בדיבידנדים או ברווחי חברה בתור מקור הכנסה, במידה וללווה 100% בעלות בחברה.

שימו לב: לעתים שכירים בעלי שליטה ינסו להגדיל את ההכנסות שלהם חודשיים-שלושה לפני שניגשים לבקש משכנתא, אבל חשוב לדעת שהבנקים כמובן מכירים את זה וידאגו גם לבדוק הכנסות מצטברות.

ריבית קבועה לא צמודה, או ריבית קל"צ – היא המסלול הפשוט והברור ביותר. הריבית קבועה לאורך ההלוואה, וכך גם ההחזר החודשי. נהלי בנק ישראל מחייבים שלפחות שליש מההלוואה יהיה בריבית קבועה, כגון הריבית הקבועה הלא צמודה. זאת אומרת המינימום שאתם יכולים לקחת בריבית קבועה במשכנתא הוא שליש, ואפשר להגיע גם למקסימום של 100% ריבית קבועה. ככל שיורדים בתקופת ההלוואה הריבית יורדת – מה זאת אומרת?

 לצורך הדוגמה: אם נקח משכנתא ל30 שנה הריבית תהיה 4%, אם נרד ל28 שנה נוכל לקבל 3.7%, ואם נגיע ל20 שנה נוכל להגיע גם ל3.2% וכו'

יתרונות:

·       מסלול יציב

·       אין הפתעות

·       ההחזר החודשי לא משתנה

חסרונות:

·   הריבית הכי גבוהה מבין כל המסלולים

·   ההחזר החודשי הכי גבוה מבין כל המסלולים

·   לעתים סילוק המסלול הזה יהיה כרוך בעמלת פרעון מוקדם

שיטת החישוב של ריבית הקל"צ מבוססת על הכפלת הנוסחה הבאה בגובה ההלוואה במסלול. R מייצג את הריבית החודשית, וn מייצג את מספר החודשים:

לחיצה על הקישור כאן תוביל אתכם לעמוד בו ניתן למצוא לטבלת האקסל שבנק ישראל מפרסם מדי חודש, ובה נוכל למצוא את הריבית הממוצעות במשכנתאות הלא צמודות. באמצעות מידע זה נוכל להשוות משכנתא שלקחנו בתקופה מסוימת, ולראות אם הריבית הממוצעת היום גבוה או נמוכה ממה שלקחנו, כמובן במידה והיא נמוכה יותר היום – נוכל לנסות ולבדוק את האפשרות למחזור המשכנתא שלנו.

עוסק פטור הוא עוסק הפטור מגביית מס ערך מוסף בגין עסקאותיו, ואינו רשאי לקזז מע"מ בגין תשומותיו. להבדיל מעוסק מורשה לעוסק פטור לרוב אין רואה חשבון שימלא לו את הדו"ח הנדרש לבנק, לכן במקרים מסוימים ניתן להתעלם מהכנסה זו אם הכנסות בן הזוג השני מספיק גבוהות. במקרה שכן נצטרך להתחשב בהכנסה זו העוסק הפטור יצטרך למצוא רואה חשבון שימלא עבורו את הדו"ח, ולרוב אלו דורשים תשלום עבור ביצוע הפעולה.

לא ניתן להכיר בהכנסה שאינה מדווחת.

במידה ואנחנו עוסק פטור, אלה הם המסמכים אותם הבנק עלול לבקש עבור בקשת המשכנתא שלנו:

 • אישור או דו"ח רואה חשבון בנוסח של הבנק
 • דוח שומה שנה אחרונה
 • דוח שומה שנה לפניה
 • תדפיס חשבון עו"ש עסקי

מסלול מטבע חוץ או מט"ח הוא מסלול בו הריבית מבוססת על שער הריבית הבנקאית במטבע הרלוונטי, בעוד שהכסף ניתן בשקלים. הצמדת הקרן היא על בסיס המטבע הרלוונטי ומתעדכנת לפי שער החליפין. שימו לב טוב לדבר הזה – אם לקחתם 200,000 שקל במסלול שצמוד לדולר, והדולר עלה בעשרה אחוזים, אז כל הקרן עלתה בעשרה אחוזים. מאוד תנודתי ומאוד מסוכן.

העוגן של המט"ח הוא נתון חיצוני לבנק אשר משתנה מדי חודש, לכל ריבית משתנה יש מועד שינוי ריבית ורק במועד זה הבנק בודק את העוגן האקטואלי לצורך חישוב הריבית.

המרווח – תוספת או הפחתה מהעוגן אשר נקבעת בעת החתימה על הסכם ההלוואה, ומלווה את המסלול לאורך כל חיי ההלוואה עד לסילוק הסכום במסלול זה. חשוב לציין כאן שלמרות שהעוגנים של ריבית הליבור מתעדכנים מדי יום, הרי שרק במועד השינוי הריבית בהלוואה מתעדכנת. חשוב מאוד להכיר את זה כשמתעסקים עם הלוואות של מט"ח.

יתרונות:

מדובר במסלול עם החזר חודשי ראשוני נמוך באופן יחסי, מסלול מאוד רווחי לבנק. מסלול זה מאפשר לגדר סיכונים ופרט למי שהכנסתו במטבע זר. רלוונטי אפילו למי שהכנסתו אינה בדולר, אירו אלא מטבע זר אחר שכן פיחות של השקל רלוונטי כנגד כל המטבעות.

חסרונות:

החזר חודשי במסלול זה משתנה עם שינויים בריבית ובשער המטבע, ולכן צפוי להיות מאוד לא יציב לאורך השנים. החל משנת 2016 שיעור הריביות המשתנות לתקופה של פחות מ5 שנים מוגבל לכל היותר לשליש, לפיכך שילוב של חלק זה בא על חשבון ריבית הפריים, זאת אומרת אם לקחתם 900,000 שקלים במשכנתא, ויכולים לקחת 300,000 שקלים בפריים – אם אתם רוצים לשלב מט"ח אתם צריכים לוותר על חלק מה300,000 האלה לטובת המט"ח, אז תוודאו טוב שאתם אכן רוצים להכניס מט"ח על חשבון פריים. המט"ח באופן כללי הוא תנודתי מאוד ואף אחד לא מכיר את ההתנהגות שלו, הוא יכול לעלות בחדות, לרדת בחדות וזה הימור.

רוב עסקאות הנדלן בישראל הינן עסקאות יד שנייה, נכון לשנת 2017 מתוך 125 אלף עסקאות נדלן, 35 אלף היו מסירות של דירות חדשות, 17 אלף בנייה עצמית, ו73 אלף יד שנייה.

רוב עסקאות יד שנייה רשומות בתוך מרשם המקרקעין של ישראל, כאשר הגוף המנהל את מרשם המקרקעין הוא אגף רישום הסדר ורישום מקרקעין במשרד המשפטים המכונה טאבו. תהליך רכישת יד שנייה בטאבו מבחינה מימונית, הוא התהליך הפשוט ביותר והנפוץ ביותר, עם זאת יש לבחון את כלל הסוגיות הקשורות למשכנתא בעת ביצוע תהליך הרכישה.

שלושת הרגליים המרכזיות שנבדוק הן, העסקה, הנכס והלקוח. במידה ואחד מהם לא תקין, הרי שכל העסקה עלולה ליפול. במקרה של רכישה יד שנייה מטאבו סביר שלפחות מצד הנכס אנחנו צפויים לספוג פחות בעיות. נסח טאבו, או העתק רישום מפנקס המקרקעין, או מסמך מאושר ע"י לשכת רישום מקרקעין הכולל נתונים המופיעים במרשם המקרקעין לגבי יחידה רישומית מסוימת. ניתן לחפש נסח טאבו בשתי דרכים – חיפוש לפי גוש חלקה, וחיפוש לפי ספר ודף.

קיימים שלושה סוגים של נסחים :

 • נסח רגיל
 • נסח היסטורי – בנוסף למידע העדכני בקשר למקרקעין, כולל גם רשומות מבוטלות
 • נסח מרוכז – נוגע לבנתים משותפים בלבד

מסמכים נדרשים

חשוב להבין שכל בנק יכול לבקש מסמכים שונים שידרשו מבחינתו לחיזוק הבקשה, אך המסמכים העיקריים הם אחידים בין הבנקים ויש להכין אותם מראש לפני ביצוע המשכנתא. קודם כל מדובר בצילום ת"ז + ספח, בלי ת"ז אי אפשר לקבל משכנתא, שום מסמך אחר לא תופס. תלושי משכורת של שלושה חודשים אחרונים, חייבת להיות התאמה בין תלוש המשכורת להפקדות בחשבון הבנק. במידה וההפקדה לא קיימת או חלקית, תהיה בעיה להתחשב בהכנסה.

אישור רו"ח לשנת המס הנוכחי – לעצמאים, ידרש גם לשנה קודמת עד חודש יוני, החל ממנו ידרשו אישור שומה לשנת המס הקודמת.

חשוב לשים לב כי לכל בנק יש טופס אישור הכנסה שונה, יש לבקש מרו"ח למלא את כלל הטפסים הרלוונטים. רואי החשבון לא אוהבים לעשות את זה אבל זה לא מסובך. 

במשכנתא יש חוק – ככל שנחזיר יותר כסף בכל חודש, ככה גם נחזיר פחות בסך הכל. אבל שימו לב, כשאנחנו אומרים פחות, אנחנו מתכוונים לעשרות ולפעמים גם מאות אלפי שקלים.

רוב הלווים בישראל רוצים להחזיר כמה שפחות, וזו טעות חמורה, למשל זוג שיכול להחזיר 6,000 ש"ח ומחליט להחזיר 5,500 ש"ח, עושה לעצמו נזק.

נתחיל מזה שאתם תחזירו הרבה, אבל הרבה יותר כסף בריביות והצמדה, לאורך הרבה יותר שנים.

בוא נבין רגע מה זו הנטייה השולית לצרוך – או בשפה המקצועית נש"צ. הנטייה השולית לצרוך היא אחוז שאנחנו צורכים מכל שקל נוסף המתווסף להכנסה הפנויה שלנו. זאת אומרת שאם ההכנסה הפנויה שלנו גדלה בשקל אחד, ואנחנו מגדילים את התצרוכת ב90 אגורות, אז הנטייה השולית שלנו לצרוך היא 90%, או 0.9. הכוונה היא במילים אחרות שאנחנו עושים לעצמנו נזק משמעותי אם אנחנו מחזירים פחות כסף במשכנתא ולא מבצעים חסכון ושימוש חכם ביתר הכסף. ולכן אנחנו חייבים להתעקש על החזר חודשי גבוה ככל האפשר, מבלי לפגוע במשק הבית. 

כמו שהבנו, תקופות החזר קצרות יותר יכולות לחסוך לנו כסף, אך ידרשו תשלומים חודשיים גבוהים יותר.

סיבה נוספת לקחת משכנתא לפרק זמן קצר יותר היא חסכון בהוצאות הריבית לאורך השנים. לדוגמה, נניח שאנחנו שוקלים משכנתא ל-30 שנה עם ריבית של 3% בסכום של 1,000,000 ש"ח. אם נקח את המשכנתא הזו ונשלם את התשלומים החודשיים כמתוכנן, נשלם כ-517,000 ש"ח בריביות לאורך חיי ההלוואה.

לעומת זאת, נניח שהחלטנו לקחת משכנתא ל-15 שנה באותה ריבית וגובה הלוואה. במקרה זה, התשלומים החודשיים שלנו יהיו גבוהים יותר, אך בסך הכל נשלם ריבית של כ-331,000 ש"ח בלבד לאורך חיי ההלוואה. המשמעות היא שנחסוך כ-186,000 ש"ח בהוצאות ריבית על ידי בחירת משכנתא ל-15 שנה במקום משכנתא ל-30 שנה.

כמובן שההחלטה על נטילת משכנתא לטווח קצר צריכה להתבסס על מצבנו הכלכלי האישי והמטרות שלנו. חשוב לשקול היטב את כל הגורמים המעורבים, לרבות ההכנסות, ההוצאות והחובות האחרים, כדי לקבוע האם משכנתא לטווח קצר יותר מתאימה לנו. תוכלו תמיד להתייעץ עם צוות היועצים שלנו כדי שנוכל לעזור לכם להבין מה ההחלטה הכי טובה עבורכם.

חשוב לוודא שאנחנו נוכל לעמוד בתשלומי המשכנתא, כמו גם כל העלויות האחרות הקשורות בבעלות של נכס, כגון תשלומי ארנונה ואחזקה. אי עמידה בתשלומי משכנתא לאורך זמן עלולה להוביל להשלכות חמורות, ביניהן פגיעה קשה בדירוג האשראי שלנו – מה שיקשה עלינו ללוות כסף בעתיד. תשלום משכנתא אחד שפספסנו מכל סיבה שאינה טכנית, יכול להישאר בדוח האשראי שלנו במשך מספר שנים, ובמקרים חמורים של אי עמידה בתשלום נוכל להיתקל אפילו בהשתלטות של הגוף או הבנק המלווה על הנכס, ומכירתו לצורך כיסוי ההפסדים.

במידה והגענו למצב בו מכל סיבה שהיא, בין אם ההוצאות שלנו עלו פתאום או שההכנסות נפגעו, ואנו מתקשים לעמוד בתשלומי המשכנתא השוטפים שלנו, חשוב לדעת כיצד ניתן לתמרן מול הבנק עד שאנחנו מצליחים לייצב את התשלום. ההתייחסות של הבנקים לאי ביצוע של תשלומים במשכנתא היא משתנה מבנק לבנק, אבל באופן כללי חשוב לנו לדעת כי ברגע שפנינו לבנק שלנו ועדכנו אותו שאנחנו נתקלים בקשיים בביצוע התשלום – רוב הבנקים יוכלו לבוא ולהציע לכם פתרונות זמניים. מחזור, או בעצם פריסה ארוכה יותר של החוב, הקפאה או דחייה של מספר חודשים, הן אופציות שהבנק יכול להציע לכם עד שתתייצבו. כמו כן אפשרות נוספת תמיד היא לפנות לבנק מתחרה ולבקש הצעה למחזור המשכנתא הקיימת שלנו, לתנאים יותר נוחים שיאפשרו לנו לנשום.

תמיד תחפשו פתרונות חלופיים, משום שפגיעה בדירוג האשראי מובילה לא רק להרמת גבה מצד הבנקים וגופי המימון השונים כאשר אנחנו נבקש מהם הלוואות בעתיד, מה שיוביל לסירוב או קשיים באישור ההלוואה, אלא שגם מי שכן יסכים לתת לנו הלוואה עם נתונים שליליים יתן לנו אותה בריבית גבוהה מאוד.

לכל שאלה אנחנו זמינים, תשאירו פרטים ונחזור בהקדם!
המאמרים שלנו בנושא משכנתא חדשה