הקפאת משכנתא

הקפאת משכנתא

סדר פעולות בהקפאת משכנתא

1. הקפאת משכנתא בתקופת הקורונה הוא אחד הפתרונות שמצאו הבנקים עבור לקוחותיהם. הלווים מאוד מרוצים כיוון, שכעת בתקופת המשבר הכלכלי הם לא צריכים לשלם עבור המשכנתא. אבל מה שהם לא יודעים זה שההקפאה של המשכנתא מיקרת את המשכנתא שלהם ומי שמרוויח מכל העניין זה כמובן הבנק. למה? 

2. כי תשלמו רובית דריבית על תקופת ההקפאה וכי המשכנתא שלכם תהיה לתקופה ארוכה יותר וזה אומר שלא רק שתצטרכו לשלם יותר שנים גם תשלמו יותר ריבית והצמדה לאורך השנים.

הקפאת המשכנתא בתקופת הקורונה גם מורידה את הדירוג של הלקוח.

כלומר, ברגע שהלקוח מקפיא – זה שולח איתות שלילי שיש כאן בעיה ובמידה והלקוח רוצה למחזר אחר כך, הוא יקבל ריביות פחות טובות.

3. חשוב לשים לב לזה ואם יש מישהו שצריך למחזר ולהקפיא אז להתחיל במחזור ורק אז להקפיא.

זה ממש מעצבן אבל אנחנו כבר מבינים שהבנקים הם הבנקים, הם רוצים להרוויח.

זכרו! בנק הוא חברה מסחרית שנסחרת בבורסה. המטרה של הבנק היא להרוויח כסף. הבנק מרוויח כסף ממכירת כסף. הוא קונה כסף בזול ומוכר אותו ביוקר.

אנחנו מציעים לכם להתייעץ עם המומחים שלנו לפני כל פעולה שאתם עושים עם המשכנתא שלכם. גם אם היא נראית לכם כדאית. 

70% מימון

בעקבות משבר הכלכלי אליו נקלעו אנשים רבים בתקופת הקורונה, בנק ישראל אישר לבנקים להציע הלוואות לכל מטרה לבעלי דירות עד 70% מערך הדירה. בעצם לעשות שיעבוד נוסף לנכס. מהלך כזה התאפשר עד כה אך במגבלה של 50%.

וזה אומר שתוכלו למחזר את המשכנתא שלכם, להתאים את התמהיל למצבכם הכלכלי הנוכחי, לשפר את תנאי הריבית שלה ואפילו לקחת סכום גדול יותר של עד 70% מערך הדירה שלכם. וכמובן לקבוע את ההחזר החודשי. זהו מפנה דרמטי שיכול להוציא אתכם מהמשבר אז נצלו את ההזדמנות.

הון עצמי

היום נדבר על ההון העצמי שלכם ועל השפעתו על המשכנתא.

1. מימון הדירה שאתם רוצים לקנות מורכב משני מרכיבים: הון עצמי ומשכנתא. הון עצמי הוא כסף זמין שיש ברשותכם ומשכנתא שהוא כסף שאתם לוקחים כהלוואה מהבנק. אחוז המימון מהון העצמי שלכם קובע אם תקבלו משכנתא או לא תקבלו ואם כן מה יהיה שיעורה. כמו כן, ההון העצמי שלכם יקבע את שיעור הריביות שתקבלו במשכנתא. ככלל, ככל שההון העצמי שלכם יהיה גבוה יותר כך שיעור הריבית יהיה נמוך יותר.

שאלה שאנחנו נשאלים לעיתים קרובות, כמה הון עצמי אני צריך?

2. אחוז המימון תלוי בסוג הרכישה ומתואר בטבלה הבאה. 

הקפאת משכנתא

אחוז המימון מהון עצמי יקבע גם את הריבית אותה תקבלו על המשכנתא. בנק ישראל קבע מדרגות סיכון לבנק. ככל שהסיכון של הבנק גדל, הווה אומר פחות הון עצמי,  שיעור הריבית שתקבלו גדל. 

3. מדרגות הסיכון מתוארות בטבלה הבאה:

הקפאת משכנתא

מכאן, ההון העצמי שלכם הוא גורם משפיע על המשכנתא שלכם. הוא הקובע אם תקבלו משכנתא ואם כן באילו ריביות. ומה אפשר לעשות בכדי להוריד את שיעור הריבית? לא משנה באיזו מדרגה אתם נמצאים מבחינת ההון העצמי שלכם. ניתן להוריד את הריבית שהבנק מציע לכם! וכאן, אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו נעשה עבורכם מכרז ריביות בבנקים השונים. אנחנו נפנה לסניפים האטרקטיביים וננהל משא ומתן אגרסיבי. כל עשירית האחוז מתבטאת בהרבה מאוד כסף בהחזר הכולל של המשכנתא. אז פנו אלינו ל- MY HOUSE  אנחנו יודעים את העבודה, זאת המומחיות שלנו. 

מחיר למשתכן

1. קניית דירה במחיר למשתכן כדאי או לא כדאי?

המדינה מעניקה הזדמנות לקניית דירה במחיר מוזל לאנשים העומדים בקריטריונים מסוימים: חסרי דירה, שלא היו בעלי זכות בדירה או חלק ממנה בשש השנים האחרונות ושאין להם זכויות במגרש למגורים שהם:

 • זוגות נשואים או ידועים בציבור.
 • יחידים (רווקים, גרושים, אלמנים) מעל גיל 35.
 • חד הורי עם ילד אחד לפחות.
 • נכים בני 21 ומעלה.
 • ניתנת עדיפות לבני המקום, המתגוררים באותה רשות מקומית למעלה משלוש שנים.
 • משפרי דיור בתנאים מסוימים.

סדר פעולות לזכייה במחיר למשתכן:

 • הגשה להגרלה
 • הודעה על זכייה
 • בחירת דירה
 • חתימה על חוזה
 • תשלום הון עצמי
 • תשלום משכנתא

2. אם חשבתם לקנות את הדירה במחיר מוזל ולמכור אותה בכדי להרוויח תשואות. ישנה הגבלה שאתם צריכים לדעת, לא תוכלו למכור אותה במשך חמש שנים מקבלת טופס 4 או שבע שנים ממועד ביצוע ההגרלה, הקודם מבניהם.

זכיתם! מזל טוב. אם אתם בין הזוכים הראשונים בפרויקט תוכלו לבחור את הדירה לפי הצרכים שלכם, גודל מחיר וקומה. אם אתם בין הזוכים האחרונים תסתפקו במה שנישאר. ומה שנשאר לא בהכרח יתאים לכם. 

3. חשוב שתדעו!

תוכלו לקבל משכנתא של 75 אחוז מימון משווי הדירה בשוק החופשי. לכן, תצטרכו פחות הון עצמי כדי לקנות אותה.

עם זאת, כל לקוח מתומחר אחרת, היות ולכל רוכש דירה ישנה הכנסה שונה, יכולות מימון שונות, זקוק לאחוז מימון שונה ולכן מקבל דירוג שונה בבנק. 

והכי חשוב!

אל תשוו בניכם הצעות למשכנתא! הם לעולם לא יוכלו להיות זהות גם אם לקחתם את אותו הסכום.

יועץ המשכנתאות של my house ייתן לכם את הצעת המשכנתא הטובה ביותר שניתן לקבל באותו הזמן ובהתאם למצבכם הכלכלי, הביטחונות שלכם והדרוג שלכם.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי