איך מפיקים דוח ריכוז נתונים במערכת קפטן קרדיט?

דוח ריכוז נתונים

דוח ריכוז נתונים, כשמו כן הוא – מרכז את כלל נתוני האשראי שלנו מהשנים האחרונות. הדוח הזה משמש את חברות האשראי והבנקים, ככה הם בעצם בודקים אם אנחנו עומדים בתשלומים שלנו, כמה הלוואות יש לנו והאם ההתנהלות שלנו תקינה בסך הכל. את הדוח אנחנו יכולים להפיק בשתי דרכים עיקריות: דרך מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל (אתר אינטרנט), או דרך קפטן קרדיט (אפליקצייה בסמארטפון).

כדי להתחיל ולהפיק את דוח ריכוז הנתונים מקפטן קרדיט, נצטרך תחילה להוריד את האפליקצייה לטלפון:

קישור להורדת האפליקציה לבעלי אנדרואיד

קישור להורדת האפליקציה לבעלי אייפון

שימו לב: לצורך הרשמה לאפליקציה, יש להצטייד בכרטיס אשראי או תאריך הנפקת תעודת הזהות לצורך זיהוי.

מורידים, מתקינים ונכנסים לאפליקציה. כך ייראה המסך הראשון שלנו:

מכאן – אם אנחנו רשומים למערכת וזוכרים את פרטי ההתחברות שלנו, מה טוב..

במידה ולא, נבצע תחילה נסיון שחזור סיסמה בכפתור "שכחתי סיסמה", מתחת לכפתור הכניסה.

למה? כי המערכת קיימת משנת 2019, מנסיון שלנו רוב האנשים כבר רשומים מסיבה כזו או אחרת, לכן שווה לבדוק קודם כל אם יש לנו אפשרות לשחזור סיסמה. אם לא – נלחץ על הרשמה ונעבור למסך הבא:

כפי שציינו – גם בביצוע שחזור סיסמא וגם בהרשמה חדשה, המערכת תבקש מכם לבצע זיהוי. את הזיהוי תוכלו לעשות באמצעות כרטיס אשראי או תאריך הנפקת תעודת הזהות, חשוב לדעת שכרטיס האשראי משמש לצורך זיהוי בלבד והמערכת לא תעשה בו שום חיוב.

לאחר שנרשמנו למערכת, מתחברים לאיזור האישי עם הפרטים והסיסמה שבחרנו, ולוחצים מיד על הכפתור האמצעי בתחתית המסך שיעביר אותנו למסך הזמנת דוחות:

עכשיו החלק הכי חשוב בכל הסיפור – כמו בכל מערכת לעתים יש תקלות טכניות. קפטן קרדיט בדומה למערכת נתוני האשראי מאפשרת לכם להפיק דוח ריכוז נתונים אחד בשנה לגמרי בחינם! (לא משנה מאיזה מקום מוציאים את הדוח, הדוח הבא יהיה בעלות של 40 ש"ח, עד ה1 לינואר של השנה העוקבת. נכון לחודש דצמבר 2022 גם אם מגיע לכם דוח בחינם, המערכת לפעמים תמשיך להקפיץ לכם בקשה לתשלום עבור דוח חדש. במצב כזה ורק אם אנחנו בטוחים שמגיע לנו דוח בחינם – אפשר:

  1. להתקשר לתמיכה הטכנית של קפטן קרדיט בטלפון: 03-733-1555
  2. לנסות להפיק את הדוח דרך מערכת נתוני האשראי, למעבר למדריך הפקת הדוח מנתוני אשראי לחצו כאן

בהנחה שהכל תקין והמערכת אכן מפיקה עבורכם את הדוח – יופיע לפניכם מסך האישור הבא:

מכאן אנחנו יכולים לצאת מהאפליקציה ולהמשיך את היום שלנו – כשהדוח יהיה מוכן (לרוב, אכן עד 60 דקות) המערכת תקפיץ לנו התראה בטלפון שהדוח מוכן להורדה. בשונה ממערכת נתוני האשראי לא רק שהדוח לא נשלח אליכם למייל – הוא יחכה לכם בתוך האפליקציה במשך 7 ימים בלבד, וזו הופכת להיות האחריות שלכם להוריד אותו לטלפון ולשמור אותו במקום בטוח, שכן אבדן של הדוח יחייב אתכם להפיק דוח חדש בעלות.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי