4 שלבים למציאת יועץ משכנתאות שמתאים לנו

ייעוץ משכנתא

בין אם אתם יחידים שמעוניינים לקחת משכנתא חדשה או בין אם אתם זוג צעיר שהרגע זכה במחיר למשתכן, חשוב מאוד לדעת איך לבחור יועץ משכנתאות שמתאים לנו. ייעוץ משכנתאות כולל בתוכו הרבה מאוד תהליכים שונים ולכן חשוב לעשות את הבחירה הנכונה והנבונה בכל הנוגע לעתיד הכלכלי שלנו. אז איך נבחר יועץ מתאים ונוודא שנקבל ייעוץ משכנתאות שמתאים לנו באופן אישי? אלה הם ארבעה השלבים שאנחנו ממליצים עליהם בתהליך בחירת היועץ:

יועץ משכנתא פרטי או יועץ של הבנק?

לא כל כך ברור למה, אבל זו שאלה מאוד נפוצה בקרב נוטלי משכנתאות. מי יעזור לנו לקבל את ההחלטה הנכונה בכל הנוגע למשכנתא שלנו? ובכן, בוא נראה. ברגע שאנחנו מעוניינים לקחת משכנתא תפתח בפנינו האפשרות להגיע ישירות לבנק ממנו אנחנו מעוניינים לקבל ייעוץ משכנתאות ופשוט להיכנס או ליצור קשר טלפוני עם אחד מיועצי המשכנתאות בסניף. בשיחה עם יועץ המשכנתאות של הבנק ישאלו אתכם שאלות הגיוניות, כמו מה הסכום שתרצו, לכמה  זמן תרצו לקחת אותו, היכן נמצא הבית שאותו אתם רוצים לקנות וכו'

מה שיהיה פחות הגיוני הוא תמהיל המשכנתא שאתם תקבלו. יועצי המשכנתאות בבנקים עובדים עם נהלים צמודים ויותר חשוב מכך, מקבלים בונוסים על סמך הפרמרטים של תיק המשכנתא אותו הם מבצעים. זאת אומרת שבזמן שהיועץ של הבנק יושב וחושב על התמהיל שכדאי לבנות לנו, הוא גם יודע שעל מסלולים מסויימים ופעולות מסוימות שהוא יעשה עם המשכנתא שלנו הוא הולך לקבל בונוס בסוף החודש, ולכן המשכנתא שהוא יתן לנו היא לעולם לא תהיה ברמה של משכנתא שתקבלו מיועץ פרטי. תמהיל סטנדרטי מהבנק יכול לשרוף לנו עשרות עד מאות אלפי שקלים אם לא נהיה זהירים. לכן ההמלצה שלנו היא חד משמעית לקבל ייעוץ אצל יועץ משכנתאות פרטי בלבד, משום שהוא לא תלוי באף אחד והאינטרנט היחיד שלו הוא לדאוג שתקבלו את המשכנתא הטובה ביותר ולא תזרקו כספים מיותרים לבנק.

יועץ פרטי או חברת ייעוץ?

כאן כבר מדובר בהעדפה אישית שלנו בתור לקוחות. כשזה נוגע להחלטה האם כדאי לקחת יועץ פרטי או שאולי עדיף ללכת לחברת ייעוץ גדולה, לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו ופשוט מאוד חשוב שנכיר אותם. יועץ פרטי יחיד לרוב יעבוד לבד לגמרי וניתן להבין את כל המשתמע מכך – היקף תיקי המשכנתאות שהוא מבצע הוא בדרך כלל קטן יחסית, אבל זה רק אומר שהיועץ מכיר את כל התיקים שהוא מטפל בהם ותוכלו לקבל יחס אישי ונוח בכל הנוגע למשכנתא שלכם, מצד שני יועץ שעובד לבד לרוב מטפל בכמות קטנה של תיקי משכנתאות מדי חודש ולכן לא בטוח שיש לו מספיק נסיון כדי לטפל בתיק שלכם. האם יש לכם מורכבות בתיק? האם חזרו לכם תשלומים? האם יש לכם דרישות מיוחדות מתהליך המשכנתא שאתם רוצים לעשות? כל אלה שאלות שחשוב לענות עליהן וכך נדע האם כדאי לנו לפנות ליועץ פרטי או לחברת ייעוץ. חברת ייעוץ משכנתאות תעבוד בהיקפים גדולים, יהיה לה משמעותית הרבה יותר נסיון עם כל סוגי התיקים ובפרט התיקים שהחברה מתמחה בהם כמו למשל תיקים של מסורבי בנקים וכו'.

יועץ רגיל או אחד שמתמחה בתחום מסוים?

בגלל שכבר דיברנו על משכנתאות למסורבים, נקח את זה בתור דוגמה נוספת. 

לפני שאנחנו בכלל חושבים לקחת משכנתא אחד השלבים החשובים ביותר הוא להבין את מצבנו הפיננסי – האם הוא טוב? פחות טוב? חזרו לנו תשלומים בשנים האחרונות? יש לבדוק היטב כי אם אנחנו נגיע לא מוכנים לבנק כאשר בדוח נתוני האשראי שלנו מופיעים נתונים שליליים (תשלומים שחזרו, הליכי חדלות פרעון או תיקי הוצאה לפועל וכו') אנחנו נקבל סירוב מיידי מהבנק ונצטרך להתחיל לחפש פתרונות אחרים. חשוב ללכת במקרה כזה ליועץ משכנתאות שמתמחה בפרט בתיקי משכנתאות מורכבים או "מסורבי בנקים". היועץ הזה מנוסה בתיקי משכנתאות שהם מורכבים מהרגיל ומכיר לרוב את כל האפשרויות והטריקים שיש לנו אפשרות להשתמש בהם. לכן כדאי מאוד כשאנחנו מגיעים ליועץ משכנתאות עם נתונים בעיתיים לשאול אותו – האם יש לו נסיון עם מסורבי בנקים? האם כבר הצליח להעביר בבנק תיק כמו שלנו?

זה נוגע גם לכל דבר אחר, כמו שאם זכינו במחיר למשתכן אולי נשקול לקחת יועץ שיש לו נסיון דווקא עם זוכי הגרלת המחיר למשתכן, אבל כמו שציינו מדובר בהעדפה אישית בלבד ולרוב כל יועץ מנוסה כבר יודע לטפל בכל סוג של משכנתא.

האם היועץ מתאים לנו?

הדבר האחרון שהיינו ממליצים לבדוק הוא את החיבור שלנו ליועץ המשכנתאות. כל יועץ יעבוד בצורה קצת שונה. יש משרדים שינהלו  את כל התהליך שלכם דרך שיחה בווטסאפ ויש יועצים שיתקשרו לעדכן אתכם על כל התקדמות קטנה בתיק שלכם. חשוב לשאול את היועץ איך בדיוק עובד התהליך מבחינת איסוף מסמכים, הגשת המסמכים לבנקים ותקשורת של יועץ המשכנתאות איתנו. שוב נחזור ונאמר שמשכנתא היא בדרך כלל אחת ההלוואות הגדולות ביותר שנקח בחיינו ולכן כדאי לוודא שאנחנו עושים את הבחירה הטובה ביותר. אל תפחדו לשאול את יועץ המשכנתאות שאתם עומדים מולו את השאלות האלה. כי בסופו של יום כמו שאמרנו מדובר במשכנתא שלכם ובבית שלכם. לסיכום, יש המון פרמטרים שחשוב לנו להסתכל עליהם כאשר אנחנו מנסים לבחור יועץ משכנתאות שיטפל במשכנתא שלנו. חשוב מאוד לעשות את המחקר שלנו ולהבין מה התוצאות שנקבל. העבודה של היועץ היא לדאוג לנו למשכנתא הטובה ביותר, בריבית הנמוכה ביותר ובתנאים הטובים ביותר. ומנגד, התפקיד שלכם בתור לקוחות הוא לבחור את היועץ שמתאים לכם. בחירת יועץ משכנתאות או שירותי יועץ הלוואות באופן כללי היא משימה לא פשוטה, אבל אם נבחר בצורה נכונה נוכל לחסוך כאבי ראש ויותר חשוב מכך – נוכל לחסוך המון כסף.

הדרך לחופש פיננסי: המומחיות של יועץ משכנתאות

הדרך לחופש כלכלי יכולה לפעמים להרגיש כמו מסע ארוך ומפותל. בין אם אתה רוכש דירה בפעם הראשונה או משקיע ותיק, ניווט בעולם המורכב של משכנתאות יכול להיות מכריע. כאן נכנסת לתמונה המומחיות של יועץ משכנתאות.

יועץ משכנתאות הוא איש מקצוע המתמחה בסיוע ליחידים ולמשפחות להבטיח את המימון הדרוש להם לרכישת בית או נכס להשקעה. הם עובדים עם מגוון מלווים כדי למצוא את התעריפים והתנאים הטובים ביותר עבור הלקוחות שלהם, והם יכולים לספק הדרכה חשובה לאורך כל תהליך המשכנתא.

עבודה עם יועץ משכנתא – כל היתרונות

  • מסייע לכם בבחירת המשכנתא

אחד היתרונות המרכזיים בעבודה עם יועץ משכנתאות הוא היכולת שלו לעזור לך לנווט בין סוגי המשכנתאות השונים הקיימים. ממשכנתא בריבית קבועה ועד למשכנתאות בריבית משתנה, יש הרבה אפשרויות שונות לבחירה. ייעוץ משכנתא יכול לעזור לך להבין את היתרונות והחסרונות של כל סוג של משכנתא, והוא יכול לעזור לך לקבוע איזו מהן מתאימה ביותר למצב הפיננסי הייחודי שלך.

  • משכנתא בתנאי ריבית משתלמים

יתרון נוסף בעבודה עם יועץ משכנתאות הוא היכולת שלו לעזור לך למצוא את התעריפים והתנאים הטובים ביותר. שיעורי המשכנתא יכולים להשתנות במידה רבה בהתאם למגוון גורמים, כגון ניקוד האשראי שלך, יחס החוב להכנסה וגודל המקדמה שלך. יועץ משכנתאות יכול לעזור לך להבין כיצד גורמים אלה משפיעים על ריבית המשכנתא שלך, והם יכולים לעזור לך למצוא את הריבית הטובה ביותר עבור המצב הספציפי שלך.

  • הכוונה נכונה ואמינה

יועץ משכנתא יכול גם לספק הכוונה חשובה לאורך כל תהליך המשכנתא. זה יכול לכלול עזרה בהכנת הבקשה שלך, ייעוץ כיצד לשפר את ציון האשראי שלך, והעזרה להבין את העמלות השונות ועלויות הסגירה הקשורות למשכנתא שלך.

יועץ משכנתא בחיפה שיחסוך לך זמן וכסף

בסופו של דבר, עבודה עם יועץ משכנתאות יכולה לעזור לך לחסוך זמן, כסף ולחץ. הם יכולים לעזור לך לנווט בעולם המורכב של המשכנתאות, והם יכולים לספק הכוונה ותמיכה יקרי ערך לאורך כל התהליך.

אם אתה שוקל לעבוד עם יועץ משכנתאות, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, חשוב לבחור יועץ בעל ניסיון ובעל ידע. חפשו יועץ שיש לו רקורד מוכח של הצלחה, ושיש לו הבנה עמוקה של תעשיית המשכנתאות.

חשוב גם לבחור יועץ אמין מאוד. אתה תשתף מידע אישי ופיננסי רב עם היועץ שלך, לכן חשוב לבחור מישהו שאתה מרגיש בנוח לעבוד איתו. חפשו יועץ אמין ותקשורתי, שמחויב לעזור לכם להשיג את היעדים הפיננסיים המשתלמים ביותר.

לבסוף, חשוב לבחור יועץ קשוב ונגיש. סביר להניח שיהיו לכם הרבה שאלות לאורך תהליך המשכנתא, לכן חשוב לבחור יועץ שזמין לענות על שאלותיכם ולספק הכוונה בעת הצורך.

האם זה יקר לקחת יועץ משכנתא?

כאשר מדובר ברכישת דירה, יש לקחת בחשבון הוצאות רבות. מהמקדמה ועד לעלויות הסגירה, זה יכול להרגיש מכריע לחשוב על כל העלויות הכרוכות ברכישת בית. הוצאה אחת שרוכשי דירות רבים עשויים שלא לשקול היא שכירת יועץ משכנתאות. למרות שזה אולי נראה כמו הוצאה מיותרת, שכירת יועץ משכנתאות יכולה למעשה לחסוך לכם כסף בטווח הארוך ולעזור לכם לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי רכישת הבית שלכם.

האם יקר לשכור יועץ משכנתאות?

אז האם זה יקר לשכור יועץ משכנתאות? התשובה היא שזה תלוי. עלות העסקת יועץ משכנתא עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות ניסיון היועץ, מורכבות המצב הפיננסי והשירותים הדרושים לכם. עם זאת, ברוב המקרים, כשמדובר בעלות העסקת יועץ משכנתאות, המחיר יהיה נמוך יחסית והתועלת מכך תהיה הרבה יותר גדולה לטווח שנים ארוכות.

מהם היתרונות בשכירת יועץ משכנתא?

אחד היתרונות העיקריים של שכירת יועץ משכנתאות הוא שהם יכולים לעזור לכם למצוא את שיעורי המשכנתא והתנאים הטובים ביותר למצבכם. ליועצי משכנתאות יש גישה למגוון רחב של מלווים ומוצרי הלוואות, והם יכולים לעזור לכם לנווט בעולם המסובך של מימון משכנתאות. הם יכולים לעזור לכם להבין את סוגי המשכנתאות השונים הזמינים, כגון משכנתאות בריבית קבועה וריבית מתכווננת, והם יכולים לעזור לכם לבחור את המשכנתא המתאימה עבורכם.

מעבר לכך שהיועץ שיעזור לכם למצוא את שיעורי ותנאי המשכנתא הטובים ביותר, יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם גם לחסוך כסף בדרכים אחרות. לדוגמה, הם יכולים לעזור לכם לנהל משא ומתן עם מלווים כדי לקבל עסקה טובה יותר על המשכנתא. הם גם יכולים לעזור לכם לזהות עמלות או חיובים נסתרים שעשויים להיכלל במשכנתא שלכם, והם יכולים לעזור לכם להימנע מכל זה.

לא יודעים איך קונים דירה? יועץ משכנתא יסייע לכם בזאת

יתרון נוסף של שכירת יועץ משכנתאות הוא שהם יכולים לעזור לך להבין את תהליך רכישת הדירות. רכישת דירה יכולה להיות תהליך מורכב ומבלבל, במיוחד אם אתה רוכש דירה בפעם הראשונה. יועץ משכנתאות יכול לעזור לך להבין את השלבים הכרוכים ברכישת דירה, מאישור מראש ועד סגירה, והוא יכול לענות על כל שאלה שתהיה לך בדרך.

כמה יעלה לכם יועץ משכנתא?

העלות עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים. יש יועצי משכנתאות שגובים תשלום קבוע עבור השירותים שלהם, בעוד שאחרים גובים תעריף שעתי. העלות יכולה להיות תלויה גם במורכבות המצב הפיננסי שלכם ובשירותים הדרושים עבורכם.

לרוב, יועץ משכנתאות יתמחר עבורכם את שירותו המלא בלי קשר למחיר הדירה או עלות המשכנתא שתצטרכו לקחת למרות שזה אולי נראה כמו הרבה כסף, חשוב לזכור שיועץ משכנתאות יכול לעזור לכם לחסוך כסף בטווח הארוך. בכך שיעזור לכם למצוא את שיעורי המשכנתא והתנאים הטובים ביותר, יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם לחסוך אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא שלגם.

בנוסף לעלות העסקת יועץ משכנתאות, ישנן הוצאות נוספות שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת בית. אלה כוללים את המקדמה, עלויות סגירה והוצאות שוטפות כגון ארנונה וביטוח דירה. אמנם ההוצאות הללו יכולות להצטבר במהירות, אבל חשוב לזכור שבעלות על בית יכולה להיות גם השקעה מצוינת בעתיד שלכם.

 

ניווט בעולם המורכב של המשכנתאות יכול להיות משימה לא פשוטה עבור רבים. מאמר זה מספק ייעוץ מומחה של יועץ משכנתאות ותיק כיצד לקחת משכנתא בהצלחה. מהבנת היסודות של משכנתא ועד למורכבויות התנאים וההגבלות של המשכנתא, מדריך זה מציע תובנות מקיפות הן לרוכשים הראשונים והן לבעלי בתים ותיקים.

הבנת היסודות: מהי משכנתא?

משכנתא היא סוג של הלוואה המשמשת למימון רכישת נכס, כמו בית או דירה. זוהי התחייבות פיננסית ארוכת טווח המאפשרת ליחידים ולמשפחות להפוך לבעלי בתים מבלי לשלם את מלוא מחיר הרכישה מראש. במקום זאת, הלווה מסכים לבצע תשלומים קבועים, בדרך כלל חודשיים, למלווה על פני פרק זמן מוגדר, הנעים בדרך כלל בין 15 ל-30 שנה.

בעת לקיחת משכנתא, הנכס עצמו משמש כבטוחה להלוואה. המשמעות היא שאם הלווה לא מצליח לבצע את התשלומים הנדרשים, למלווה יש את הזכות לעקל את הנכס ולמכור אותו כדי להחזיר את השקעתו. לכן, חיוני לבעלי בתים פוטנציאליים לשקול היטב את מצבם הכלכלי ואת יכולתם לבצע את התשלומים הנדרשים לפני התחייבות למשכנתא.

בנוסף לסכום הלווה, משכנתא כוללת גם ריבית, שהיא עלות הלוואת הכסף. הריבית יכולה להיות קבועה או ניתנת להתאמה, בהתאם לתנאי המשכנתא. משכנתא בריבית קבועה פירושה שהריבית נשארת זהה לאורך כל תקופת ההלוואה, ומעניקה ללווים יציבות ותשלומים צפויים. מצד שני, למשכנתא בריבית מתכווננת יש ריבית שיכולה להשתנות לאורך זמן, בדרך כלל קשורה למדד כמו ריבית הפריים.

מהם סוגי המשכנתאות השונים? – ניתוח השוואתי

בכל הנוגע למשכנתאות, ישנם מספר סוגים זמינים, כל אחד עם סט תכונות והטבות משלו. סוג אחד הוא משכנתא בריבית שלא משתנה – ריבית קבועה. זה מספק יציבות ויכולת חיזוי, מה שהופך אותו לאופציה אטרקטיבית עבור לווים רבים.

סוג נוסף הוא משכנתא בריבית מתכווננת, כאשר הריבית קבועה בתחילה לתקופה מסוימת ולאחר מכן מותאמת מעת לעת בהתאם לתנאי השוק. חברות שונות מציעות לעתים קרובות ריביות ראשוניות נמוכות יותר, אך הן מגיעות עם סיכון של עליות ריבית פוטנציאליות בעתיד.

למי שזקוק לגמישות יש משכנתאות בריבית בלבד. עם סוג זה של משכנתא, ללווים יש אפשרות לשלם רק את הריבית על ההלוואה לתקופה מסוימת, בדרך כלל 5-10 שנים. עם זאת, לאחר סיום תקופת הריבית בלבד, על הלווה להתחיל לשלם גם קרן וריבית, מה שעלול לגרום לתשלומים חודשיים גבוהים יותר.

 

MY HOUSE  – משכנתא עם המומחים

אנחנו במשכנתא MY HOUSE נסייע לכם בלקיחת המשכנתא בתנאים הטובים ביותר. בין אם אתם זקוקים לשירות משכנתא הפוכה או כל ייעוץ אחר בתחום המשכנתאות, השאירו לנו עוד היום את הפרטים שלכם ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי