כיצד לקבל החלטה מושכלת לגבי משכנתא: המדריך לייעוץ משכנתאות

מדריך לייעוץ משכנתאות

ההבדל בין יועץ בנקאי לבין יועץ משכנתאות חיצוני של חברת ייעוץ משכנתאות, נוגע לאובייקטיביות שהוא מציע. בניגוד לפקיד הבנק – יועץ משכנתאות מומלץ אשר מגיע מחברה חיצונית ומכיר את התחום לאורכו ולרוחבו – יספק לכם חוות דעת אובייקטיבית שאינה נוטה לטובת הבנק, והוא ידאג אך ורק לאינטרסים שלכם. אבל איך מקבלים החלטה נכונה בבחירת משכנתא? וכיצד בוחרים ייעוץ משכנתא טוב ואמין? כל הפרטים במדריך הבא:

אבל רגע לפני שנתחיל לפרט בנוגע למסלולי משכנתאות, תנאים וריביות – חשוב להבין

מה זאת בעצם משכנתא: 

משכנתא היא הלוואה שלוקחים לרכישת בית או כל נכס אחר. ההלוואה יכולה לשמש לרכישה, מימון מחדש או שיפוץ בית, וגם לרכישת קרקעות או נדל"ן עסקי. מדובר בהלוואה גדולה המאפשרת לאנשים ללוות כסף מבנק או ממוסד פיננסי אחר, לטובת קניית נכסי נדל"ן. 

בזמן לקיחת ההלוואה הבנק הוא בעליו של הנכס עד לפירעון מלא או חלקי של ההלוואה. הלוואה זאת יכולה להתפרס על 5 או 10 שנים וגם על 25 או 30 שנים! הכול תלוי בתנאים של ההחזר החודשי ובגובה הריביות הצמודות להלוואה. 

מי יכול לקבל משכנתא?

אנשים זכאים להלוואה הספציפית הזאת, הם בדרך כלל אנשים שיכולים לגייס הון עצמי של 30 אחוזים מערך הנכס, או אחוזים בהתאם לעסקה שהם מבצעים – כמו למשל סכום של 100 אלף שקלים בתכנית מחיר למשתכן או בתוכניות אחרות של משרד הבינוי והשיכון. 

זכאים למשכנתא הם מי שיכולים להוכיח כי להם הכנסה חודשית קבועה, החל ממשכורת חודשית או קצבה, עד ירושה או הכנסה מנכסים והשקעות. תנאי הזכאות שמאפשרים בנקים בישראל בדרך כלל דומים, אבל בשל התחרות בין הבנקים יכול מקבל ההלוואה להוזיל עלויות על ידי בחירת מסלול מתאים ומשתלם. 

סוגי משכנתאות בישראל

בישראל יש משכנתאות זמינות בצורות שונות, כגון: משכנתאות בריבית קבועה, משכנתאות בריבית משתנה  או צמודות מדד. יש גם הלוואות לא צמודות מדד או כאלה צמודות לאירו או לדולר. אתם יכולים להיות גם זכאים ממשרד הבינוי והשיכון ולקחת משכנתא בהתאם או הלוואה לכל מטרה עם שעבוד הנכס. בין היתר תוכלו לבקש הלוואת גישור, משכנתא במסלול פריים ועוד. 

חשוב לדעת!

ריבוי סוגי המסלולים והאפשרויות בתוספת חוסר ידע של האדם הממוצע בנושאים של הלוואות, ריביות והצמדות – עלול להוביל לבחירה לא נכונה והפסדים. לכן תמיד דרוש ליווי של יועץ משכנתאות, בעיקר כאשר מדובר בסכומי ענק שנועדו לרכישת דירה או נכס מכל סוג. 

אז איך בוחרים ייעוץ משכנתאות?

  • כאשר אתם בוחרים ייעוץ משכנתא, שימו לב כי החברה או היועצים יכולים לפעול אך ורק עבור האינטרסים שלכם. 
  • בחרו את מי שיכול ללוות אתכם בקניית דירה ראשונה עד השקעות בנכסים. 
  • וודאו שהיועצים מכירים את כל סוגי המסלולים ומוכרים על ידי הבנקים השונים בארץ או בעולם. 
  • בדקו שהחברה מציעה לכם ליווי בכל צעד, מתן הסברים ואנשי מקצוע מנוסים שיספקו לכם את המידע אודות מסלולים משכנתא עם ריביות טובות, תנאי החזר גמישים, התאמה אישית למצב הכלכלי בתוספת הוזלה משמעותית במחיר הריביות שיתווספו להלוואה שתבחרו לקחת מהבנק. 
  • בחרו מומחים שיחסכו לכם מאות אלפי שקלים בהחזרים הכוללים של המשכנתא, תוך ביצוע בחירות נכונות בתהליך של רכישת נכסים. 

My House מעסיקה יועצים שעובדים עם כל הבנקים, מלווים לקוחות בתהליך בנאמנות ויעילות. היועצים של החברה חוסכים ללקוחות כספים ומתאימים את המסלול הנכון לצרכי הלקוח. 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי