אישור עקרוני למשכנתא – דרכים להשיגו והשימוש בו

אישור עקרוני למשכנתא

אחד הדברים שמטרידים כל אדם שמעוניינים לקנות דירה, זה האם הבנק או גורם פיננסי אחר יסכים לתת לו אישור ללקיחת משכנתא. ולא פעם מחרש מצב שבו, אנשים מעוניינים לקנות דירה אך הבנק מסרב לתת להם אישור למשכנתא מחשש שהאנשים לא יעמדו בתשלומים.

יועץ משכנתא מקצועי – מהו אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא, המכונה גם אישור משכנתא מראש, הוא הערכה של כמה מלווה מוכן להלוות לך בהתאם למצבך הכלכלי. זה לא וודאי שתאושר לך משכנתא, אבל זה אינדיקציה טובה למה אתה יכול להרשות לעצמך ללוות.

ישנן מספר דרכים לקבל אישור עקרוני למשכנתא. הראשון הוא לפנות ישירות למלווה ולהגיש בקשה לאישור מראש. זה כרוך בדרך כלל במילוי בקשה ומתן תיעוד של ההכנסות, הנכסים והחובות שלך. לאחר מכן, המלווה יערוך בדיקת אשראי ויעריך את מצבך הפיננסי כדי לקבוע כמה הוא מוכן להלוות לך.

אפשרות נוספת היא לעבוד עם יועץ משכנתאות. יועץ שיכול לעזור לך למצוא את המלווה המתאים לצרכים שלך ולעתים קרובות יכול להשיג לך עסקה טובה יותר מאשר ללכת ישירות למלווה. 

אישור עקרוני למשכנתא? הנה מה שזה ייתן לכם

ברגע שיש לכם אישור עקרוני, תוכלו להשתמש בו לטובתכם במספר דרכים. הנה רק כמה מהן:

  1. עם אישור עקרוני, תדעו בדיוק כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם ללוות. זה יכול לעזור לכם לצמצם את חיפוש הבית לנכסים שנמצאים בתקציב המתאים עבורכם. יהיה לכם גם מושג טוב יותר מה יהיו תשלומי המשכנתא החודשיים שלכם, ומה שיכול לעזור לכם לתכנן את התקציב שלכם בהתאם.
  2. ברגע שמצאתם את הנכס המתאים, אישור עקרוני יכול לעזור לכם לרכוש את הדירה במהירות. כבר יהיה לכם המימון במקום, כך שלא תצטרכו לחכות שהמלווה יעבד את בקשתכם. זה יכול להיות מועיל במיוחד בשוק שזז במהירות שבו נכסים נמכרים במהירות.
  3. לבסוף, קבלת אישור עקרוני יכול לעזור לכם למנוע אכזבה בהמשך הדרך. אם אתם מתאהבים בנכס שהוא מחוץ לטווח המחירים שלכם, תדעו מיד שאתם לא יכולים להרשות זאת לעצמכם. זה יכול לחסוך לכם זמן ועוגמת נפש בטווח הארוך.

אישור עקרוני למשכנתא – חשוב לדעת

כמובן שיש לזכור כמה דברים כשמדובר באישור עקרוני למשכנתא. ראשית, אין זו ערובה לכך שתקבלו אישור למשכנתא. המלווה עדיין יצטרך לאמת את ההכנסה שלכם ומידע פיננסי אחר לפני שיאשרו את ההלוואה.

שנית, אישור עקרוני תקף בדרך כלל רק לפרק זמן מסוים. זה יכול להשתנות ממלווה למלווה, אבל זה בדרך כלל בסביבות 90 יום. אם לא תמצאו נכס בתוך מסגרת זמן זו, תצטרכו לקבל אישור עקרוני חדש.

לבסוף, חשוב לזכור שאישור עקרוני מבוסס על מצבכם הכלכלי הנוכחי. אם המצב הכלכלי שלך משתנה (לדוגמה, אם תאבד את עבודתך), ייתכן שהמלווה לא יהיה מוכן להלוות לך כמו שאישר לך במקור.

משכנתאות – MY HOUSE

אנחנו במשכנתאות MY HOUSE נעזור לכם להשיג אישור עקרוני למשכנתא בתנאים הטובים ביותר שקיימים. קבלת אישור עקרוני למשכנתא יכול להועיל מאוד כאשר אתם מחפשים לקנות בית. זה יכול לעזור לכם לדעת את התקציב שלכם, לנהל משא ומתן עם מוכרים, לנוע במהירות, לנעול את הריבית שלכם ולמנוע אכזבה. 

אתם רק תצטרכו ייעוץ משכנתא חינם כדי להתחיל להתקדם בתהליך. השאירו את הפרטים שלכם עוד היום באתר שלנו ויועץ משכנתא מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי